In de komende vier jaar stelt het kabinet 420 miljoen euro extra in de bouw van ouderenwoningen. Veel ouderen geven aan wel naar een ouderenwoning te willen verhuizen, maar dat er geen woning voor hen beschikbaar is waar ze naar toe kunnen. Dat meldt Rijksoverheid.
Tot 2030 zijn rond de 300.000 extra woningen voor ouderen nodig. Daarom stelt het kabinet extra geld beschikbaar voor de bouw, zodat er versneld gebouwd kan worden. Er wordt vooral gericht op de bouw van zorggeschikte of geclusterde ouderenwoningen. Eerder werd al veertig miljoen euro beschikbaar gesteld voor de bouw van knarrenhofjes.
Doorstroming in de woningmarkt moet er ook voor zorgen dat jongeren de vrijgekomen woningen van ouderen kunnen overnemen.