Digitale rondleiding DAF Museum Eindhoven

Mensen die niet naar het DAF Museum in Eindhoven kunnen komen, kunnen een digitale rondleiding volgen. Dit betekent dat bijvoorbeeld mensen in een zorginstelling zoals ouderen, mensen met een beperking en mensen in de geestelijke gezondheidszorg het museum op deze manier toch kunnen bezoeken. De rondleidingen worden verzorgd door een museumgids en zijn live. Deelnemers kunnen vragen stellen, waarmee de rondleiding interactief wordt.

De eerste rondleidingen, die gedaan zijn als test, bleken succesvol. De gids nam de deelnemers mee langs een deel van de collectie. Deelnemers reageerden op wat ze zagen en stelden vragen.

Het DAF Museum werkt samen met VindiQu, een bedrijf dat gespecialiseerd is in digitale en interactieve rondleidingen. Het museum wil de geschiedenis van DAF op deze manier toegankelijker maken, hoopt een nieuwe doelgroep te bereiken en de drempel voor cultuurdeelname voor kwetsbare groepen te verlagen.

Bron: https://www.dafmuseum.nl/nl-nl/over-daf-museum/nieuwsarchief/news-article-folder/2026/daf-museum-start-met-digitale-rondleidingen-speciaal-voor-zorginstellingen